Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Kolagen v kosmetických přípravcích

Kolagen se přirozeně nachází v lidském těle, poutá v kůži vodu, udržuje optimální vlhkost, pružnost a poddajnost pokožky. Nejvíce kolagenu je v kůži obsaženo ve věku 15-20 let. S věkem ale kolagenních vláken ubývá, kůže ztrácí své původní elastické vlastnosti a stává se platickou.  Ve 25.-30.letech se úbytek kolagenu projevuje tvorbou vrásek, suchostí pleti, lámavostí vlasů a křehkými nehty. Největší pokles kolagenu se projevuje u žen po menopauze.

Díky vhodným kosmetickým přípravkům s dostatečným množství kolagenu se obnoví napnutí  a elasticita pleti. Kolagen má velkou schopnost poutat vodu a díky tomu bobtná. Díky tomu vytváří na povrchu pokožky hladký film a současně výrazně zjemňuje, zvláčňuje a změkčuje rohovou vrstvu pokožky.