Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Proč vybírat kosmetické přípravky bez parabenů?

Parabeny jsou konzervační látky s anibakteriálními účinky, které mají v kosmetických přípravcích za úkol prodloužit trvanlivost přípravku.  Přestože se přímá závadnost parabenů neprokázala, mohou parabeny vyvolávat alergie nebo estrogenní aktivitu a nerovnováhu, protože mají podobné chování jako ženský hormon estrogen.

Parabeny v žádném případě neovlivňují účinnost kosmetických přípravků, proto je vhodnější sáhnout po přípravku bez použitých parabenů.  Čím výše je označení „paraben“ uvedeno ve složení na etiketě, tím více je ho v přípravku obsaženo. V kosmetickém salónu pracuji s přípravky bez použitých parabenů.

Naše tělo přichází s parabeny do styku denně, protože se používají nejen v kosmetice, ale i ve farmacii a potravinářském průmyslu, najdeme je tedy v krémech, šapmónech, odličovacích přípravcích, sprchových gelech, lécích i potravinách.

 

.