Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Jak správně vybírat make-up

Jak správně vybírat make-up?

Make-up, neboli podkladová báze, by měla být vždy nanášena po použití hydratačního přípravku. Máte-li na pleti nějaké vady, naneste nejdříve korektor. Účelem není mít na pleti vrstvu nějakého přípravku, ale hlavně sjednotit barevný tón pleti. Správný odstín může učinit pokožku hladkou a bez kazu.  Make-up musí být nekomedogenní (neucpává póry).
Velice důležité je vybrat správný odstín make-upu. Vybírejte vždy u přirozeného denního světla. Vždy zkoušejte make-up na obličeji, protože zápěstí nebo ruce nemají nikdy stejný odstín jako tvář. Make-up naneste na hranici obličeje a krku. Vhodný odstín by měl na tváři doslova zmizet a měl by ladit spíše s barevným tónem krku než tváře. Vaše pleť se během ročního období mění, je proto potřeba myslet i na tón make-upu, tzn.v létě odstín tmavší, v zimě světlejší.
Make-up nanášejte od středu obličeje směrem do stran a to buď kosmetickou houbičkou nebo poklepáváním konečků prstů. Efekt je zde vždy přirozenější než při roztírání.
Make-up můžete nebo nemusíte přefixovat tvářenkou a pudrem.

Pro ženy, které nechtějí z jakéhokoliv důvodu používat make-up, jsou v nabídce tónovací krémy s ochranným faktorem, které taktéž chrání pleť před vnějšími vlivy. Dodávají transparentní barvu a velice lehce se nanášejí.

Veškeré make-upy a tónovací krémy si můžete vyzkoušet v kosmetickém salónu a naučit se správnému nanášení.

Líčení

Líčení

Každé oči jsou jiné a proto nelze jednoznačně správné líčení popsat. Obecně platí, že nejsvětlejší stín nanést od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Střední stín od prostřed víčka směrem k vnějšímu koutku a nejtmavší stín nanést do vnějšího koutku. Nejtmavším stínem můžeme vytvořit úzkým štětečkem linku nad horními řasy, pro zvýraznění i pod spodními řasy, ale jen od vnějšího koutku do poloviny oka.

Hnědými až černými stíny můžete vytvarovat i obočí, vypadá vždy přirozeněji, než dokreslené tužkou.