Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Základní dělení typů pleti:

Suchá pleť – typické jsou pro ni malé póry a matný povrch, téměř nemastný a bez lesku. Vrásky se tvoří snadno a rychle hlavně kolem očí a úst. Často se vyskytují šupinky, drsnost pleti, či popraskání pleti. Více o suché pleti a vhodné kosmetické přípravky pro suchou pleť naleznete zde.

Normální pleť – vypadá zdravě a je jemná. Jen zřídka pozorujete akné či ucpané póry. Vrásky se vyskytují až v pozdějším věku. Více o normální pleti naleznete zde.

Smíšená pleť – vypadá zdravě a je jemná, pouze v T-zóně je mastnější než na tvářích. Vrásky se vyskytují později. Více o smíšené pleti a vhodné kosmetické přípravky pro smíšenou pleť naleznete zde.

Mastná pleť – je důsledkem nadměrné činnosti tukových žláz. Pro tuto pleť jsou typické výrazné póry, buďto jsou póry čisté, tuk pak vytéká na povrch a pleť je lesklá nebo jsou póry ucpané, vznikají černé tečky a akné. Vysoký obsah tuku na povrchu pleti umožňuje vrchním vrstvám pokožky zadržovat vodu a tento tuk chrání pleť před vysýcháním a před vlivy životního prostředí. Vrásky se na této pleti vyskytují v pozdějším věku, avšak jsou pak výraznější. Většinou bývá tato pleť zhrublá. Více o mastné pleti a vhodné kosmetické přípravky pro mastnou pleť naleznete zde.

Při výběru kosmetických přípravků pouze toto dělení nestačí, musíme přihlížet k dalším faktorům a podle nich pak lze pleť dále rozdělit na: - velmi citlivou pleť, velmi suchou pleť, menopauzální pleť, zralou pleť, aknózní pleť, pleť s hyperpigmentací, rozšířenými cévkami, ekzematická pleť, péče o oční okolí apod.