Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Co dělat každodenně pro svou pleť?

Kvalitní péče o pleť se skládá z těchto 2 základních kroků:

Stačí mít 1 čistící přípravek a 1 krém – ovšem kvalitní a pleti neškodící!!! Takovou kosmetikou je Natinuel.

  1.  čištění – je nejdůležitější a základní předpoklad pro zdravou pleť!! Je nutné provádět ho večer (pro odstranění nečistot a make-upu) ale i ráno!! (pro odstranění odumřelých buněk). Malé množství čistícího přípravku nanesete na vlhký obličej, jemně promasírujte, můžete nechat minutu působit  a důkladně opláchnete vodou. V žádném případě nepoužívejte mýdlo, sprchové gely, ale pouze přípravky určené k čištění obličeje – např.pleťová mléka nebo pleťové oleje, cleansry s obsahem kyselinek pro udržení správného PH a hydrataci pleti.
  2. krém – na pleť aplikujte vhodný krém, určený pro náš typ pleti.

Toto pravidlo platí v případě zdravé pleti. Pokud pleť vykazuje jakékoliv známky většího poškození nebo hraničního stavu pleti, jako jsou  – dehydratace, šupinky, akné, výrazné promaštění, známky zánětu, rosacea, pigmentové skvrny apod…. je zapotřebí dodat speciální produkty k odstranění nebo omezení  tohoto problému. S jejich výběrem Vám rádi pomůžeme.

Další kroky někdy potřebné:

  • Všechny přípravky od firmy Natinuel mají střední SPF ochranu, což znamená, že odpovídá asi SPF 20 a je to tedy pro naše podmínky dostačující ochrana bez nutnosti dodávat další ochranný krém. Pouze při hyperpigmentacích, rosacey, při delším slunění a v zimě při delších pobytech venku či na horách je vhodné dodávat pleti vyšší ochranný faktor, v případě firmy Natinuel je výborný Protektor 50. Omezuje zarudnutí a je pro pleť velmi příjemný. U rosacey je možné ho v zimních měsících používat místo běžného krému.

 

  • make – up –  pokud potřebujeme, můžeme na pleť nanést make-up a v případě, že použijeme kvalitní produkt, nemusíme se rozhodně bát, že pleti uškodíme. Je to další vrstva, ktera chrání pleť před škodlivými vlivy prostředí – slunce, mráz, vítr, znečištěné ovzduší. Kterou ovšem musíme důkladně večer odlíčit.

Vždy je důležité zvolit přípravky kvalitní, vhodné pro Váš typ pleti, podporující přirozenou regeneraci pleti, make-up pak  nekomedogenní (neucpávající póry).

 

Rozdělení kosmetických přípravků podle typů pleti, podle problému na pleti a postup, jak o pleť pečovat si přečtěte v sekci Poradenství v péči o pleť

Jaké přípravky jsou vhodné právě pro Vaši pleť a jak o ni pečovat se dovíte v kosmetickém salónu nebo mi napište svůj dotaz na polaskova.kamila(zavináč)seznam(tečka)cz