Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Jak pečovat o pleť s akné

Akné je kožní onemocnění spojené s poruchou odlučování zrohovatělých buněk, které jsou na povrchu vývodu mazové žlázy a které by se měly volně odlučovat.Tato poruchu vede k postupnému ucpání vývodu a maz nemůže volně procházet na povrch kůže. Vzniká drobná zatvrdlina plná mazu, ve které se velmi rychle pomnoží bakterie a vzniká zánět. Akné může mít různou intenzitou projevů. Na vzniku akné se podílí více příčin, např. vlastnosti mazové žlázy, hormonální nevyrovnanost, bakterie…

Nejčastěji se setkáváme s akné u mladistvých od 14. do 19.let, ale s akné se setkávají i lidé kolem 40.roku života. Častěji trpí akné osoby se zvýšenou tvorbou mazu, nicméně se s akné vyskytuje i u velmi suchých pletí.

Péče o pleť s akné a její léčba vyžaduje většinou trpělivost a více času, ale také dodržování určitých zásad. Je důležitá kombinace péče v kosmetickém salónu a domácí péče.
Vyhýbáme se silně odmašťujícím čistícím přípravkům, pevným mýdlům, pleťovým vodám s vysokým obsahem etanolu,které pleť výrazně vysušují a dráždí, alginátovým maskám, které zhoršují průběh akné, rostlinným olejům, které jsou v řadě případů komedogenní a parfémům.

Jak tedy doma pečovat o aknózní pleť:

1. Pravidelné odličování a čištění pletí ráno a večer.

Pleť opláchneme vlažnou vodou a očistíme vhodným čistícím mlékem nebo gelem - Syncare Čistící mléko anti-akné Syncare Čistící gel anti-akné.
Pleť dočistíme a tonizujeme Syncare Tonikem zmatňujícím u mastnějších typů pleti nebo Tonikem hydratačním u sušších typů pleti.

2. Sérum
Na vyčištěnou pleť aplikujeme Syncare Sérum pro aknózní pleť buďto na celý obličej nebo lokálně na ložiska akné.
Nebo přípravek BetaPeel, který rychle redukuje akné a značně snižuje riziko jeho budoucího výskytu. Působí na ucpané póry, pupínky i zánět a tím pomáhá udržovat póry bez nečistot, působí také na akné způsobené bakterií typu Propionibacterium acné, která způsobuje zánět a normalizuje proces keratinu a snižuje tvorbu komedonů.

3. Krém
Syncare Sebunorm krém snižující tvorbu mazu nebo u mladistvých pletí GlycoRetinal+C krém

4. Doplňková péče
AcnéNorm tobolky, které obsahují rostlinné anti-androgeny blokující aktivitu mazových žláz, brání hromadění mazu ve vývodu mazových žláz, snižují úroveň podráždění a zarudnutí pokožky při akné, brání přemnožení bakterií, obsahují silymarin, zinek selen.
Úprava stravovacích návyků – zvýšený příjem nasycených tuků může podpořit akné. Naopak konzumace ovoce a zeleniny a hlavně v nich obsažené vlákniny (40g denně, což je o 30% více než je doporučený příjem) může vést ke zlepšení akné.

 

JE NUTNÉ SE VYHÝBAT MICELÁRNÍM VODÁM.