Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Péče o pleť

Každý typ pleti má své charakteristické vlastnosti a vyžaduje specifickou péči. Jak o ni každodenně správně pečovat? Jak správně vybírat make-up? Jak se správně nalíčit?

Základní dělení typů pleti:

Suchá pleť – typické jsou pro ni malé póry a matný povrch, téměř nemastný a bez lesku. Vrásky se tvoří snadno a rychle hlavně kolem očí a úst. Často se vyskytují šupinky, drsnost pleti, či popraskání pleti.

Normální pleť – vypadá zdravě a je jemná. Jen zřídka pozorujete akné či ucpané póry. Vrásky se vyskytují až v pozdějším věku.

Smíšená pleť – vypadá zdravě a je jemná, pouze v T-zóně je mastnější než na tvářích. Vrásky se  vyskytují později.

Mastná pleť – je důsledkem nadměrné činnosti tukových žláz. Pro tuto pleť jsou typické výrazné póry, buďto jsou póry čisté, tuk pak vytéká na povrch a pleť je lesklá nebo jsou póry ucpané, vznikají černé tečky a akné. Vysoký obsah tuku na povrchu pleti umožňuje vrchním vrstvám pokožky zadržovat vodu a tento tuk chrání pleť před vysýcháním a před vlivy životního prostředí. Vrásky se na této pleti vyskytují v pozdějším věku, avšak jsou pak výraznější. Většinou bývá tato pleť zhrublá.

 

Co dělat každodenně pro svou pleť?

Kvalitní péče o pleť se skládá z těchto kroků:
1./ čištění – je důležité provádět ho večer (pro odstranění nečistot a make-upu) ale i ráno!! (pro odstranění odumřelých buněk). Malé množství čistícího přípravku nanesete na vlhký obličej a opláchnete vodou. V žádném případě nepoužívejte mýdlo, sprchové gely, ale pouze přípravky určené k čištění obličeje – např.pleťová mléka nebo pleťové oleje apod.

2./ tonizace – slouží k dočištění a osvěžení pleti, stahuje póry, zvyšuje jemnost pleti.  Nejlépe je používat tonika bez alkoholu.

3./ hydratace, výživa – na pleť aplikujte vhodný krém, určený pro náš typ pleti.

4./ ochrana – na pleť naneste vhodný make-up, který chrání pleť před škodlivými vlivy prostředí – slunce, mráz, vítr, znečištěné ovzduší.

Vždy je důležité zvolit přípravky kvalitní, vhodné pro Váš typ pleti, podporující přirozenou regeneraci pleti, make-up nekomedogenní (neucpávající póry).

Jaké přípravky jsou vhodné právě pro Vaši pleť a jak o ni pečovat se dovíte v kosmetickém salónu.

 

 

Správnému líčení se můžete naučit v kosmetickém salónu, kde si můžete vybrat a zakoupit zkompletované stíny přesně pro Vaše oči.