Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Ošetření okolí očí

Oční okolí patří k nejcitlivějším částem pokožky a je třeba mu věnovat zvýšenou péči. Pokožka v okolí očí začíná stárnout jako první, již kolem 25.roku, ale mnohdy i dříve.

Jak správně pečovat o pokožku očního okolí?
1. Vždy pamatujme na to, že pokožka okolo očí je tenčí , slabší a  dráždivé konzervační  látky a parfémy z nevhodných přípravků lehčeji prochází dovnitř pokožky, což může způsobit podráždění pokožky, vznik otoků, vrásek. Zde naleznete přehled vhodných přírodních bio přípravků bez konzervantů a parfému.

 

2. Nevhodným přípravkem může být podrážděná i oční sliznice, která je v těsném kontaktu s ošetřovanou oblastí. Používejte vždy pouze kosmetické přípravky určené pouze k ošetření pokožky očního okolí.

3. Ne všechny kosmetické přípravky se hodí k ošetření dolních i horních víček! Horní víčka jsou ještě citlivější a může dojít k podráždění víčka či oční sliznice. Pokud si nejste jisti, zda kosmetický přípravek můžete použít i na horní víčka, přečtěte si pozorně příbalový leták nebo nás kontaktujte.

4. Oční okolí je důležité vždy šetrně odlíčit vhodným odličujícím přípravkem, nanést malé množství vhodného krému ráno i večer, popřípadě oční masky. Při výskytu vrásek je vhodné začít ošetřovat oční okolí speciálními séry nebo ampulemi 2x týdně nebo denně při intenzivnějších vráskách.

 

Co způsobuje černé kruhy pod očima?
Oční okolí je místem, kde je větší hustota kožních cév, které v této oblasti snadno prosvitají a způsobují změnu barvy pokožky hlavně pod očima. Červené krvinky  vystupují z poškozených cév, praskají a uvolňuje se hemoglobin, který se rozkládá zejména na bilirubin, který mění barvu kůže v okolí očí na fialovou, modrou, zelenou a žlutou.
V určitých případech lze tmavé kruhy omezit pomocí speciálního přípravku Oftaxyl, který můžete zakoupit v kosmetickém salónu. Přípravek je nutné používat na postižená místa v okolí očí pravidelně 2x denně nejméně 60 dnů. Krém odbourává látky zodpovědné za tmavé podoční kruhy, omezuje tvorbu podočních otoků a redukuje vrásky.
Problém se zhoršuje s věkem, díky zvýšenému cholesterolu, při poruchách srážlivost krve, jaterních poruchách.

 

Proč pečovat o oční partie?
1. Oční okolí je jednou z nejcitlivějších oblastí pokožky a je třeba věnovat jí speciální péči
2. Oblast okolo očí je místem, které je nejvíc náchylné k tvorbě vrásek.
3. Pravidelná péče působí preventivně proti vzniku vrásek nebo omezí již vzniklé vrásky. Pečovat o oční partie se proto vyplatí v každém věku!

Proč vznikají vrásky nejdříve kolem očí?
1. Pokožka kolem očí je výrazně tenčí v porovnání s jinými místy v obličeji (snadněji a rychleji pronikají dráždivé látky)
2. Je zde mnohem méně mazových žláz (nedochází k dostatečnému promaštění)
3. Pokožka kolem očí je častěji napínána při činnosti mimických svalů, což se  zevně projeví vznikem vrásky

V kosmetickém salónu Vám nabízíme absolutní novinku v  ošetření pokožky okolo očí, které je silně relaxační a výrazně pozitivně ovlivní stav očního okolí.

Díky cílené kombinace účinných sér s obsahem retinolu, pigmentů stříbra, hojivého chlorofylu, vitamínu E,  speciálních masek a mikromasáže očního okolí bude Vaše pokožka v okolí očí  projasněná, zpevněná a dokonale vyživená, vrásky a vějířky kolem očí zjemněné, kruhy pod očima způsobené únavou a stresem odstraněné.
Po tomto ošetření se budete cítit krásně odpočatá a Vaše oči budou nádherně zářit.