Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Péče o suchou pleť

Pro suchou pleť jsou typické malé póry a matný povrch, téměř nemastný a bez lesku.  Je spojena s projevy, jakými jsou napnutí pokožky nebo ztráta elasticity kůže, svědění nebo pálení, začervenání kůže. Typické bývají drobné šupinky, v extrémních případech vznikají prasklinky. U suchých pletí jsou častější ekzémy a dermatitidy, pokud je citlivá, bývají zpravidla i rozšířené cévky a nesnášenlivost k řadě kosmetik.

Při nevhodné nebo nepravidelné péči je zvýšené riziko stárnutí a tvorby vrásek.

Maz a voda jsou dva základní faktory, které ovlivňují hydrataci kůže, tzn.,že pouze rovnováha vody a mazu představuje optimální hydrataci.
Pokud pokožka ztrácí schopnost poutat a udržet vodu, rozvíjí se chronická suchost pokožky. Mnoho lidí se domnívá, že jim postačí gel nebo krém s vysokým obsahem vody, aby se obnovila optimální hydratace a několik okamžiků po použití přípravků se zdá, že pokožka je hydratovaná, ale ve skutečnosti takovýto přípravek pokožku ještě více vysušuje. Je to proto, že voda, kterou prostřednictvím kosmetického přípravku do kůže dodáme, se nemá na čem zachytit, chybí poutací složka – MAZ. Voda se rychle odpaří a strhne s sebou i zbytky vlhkosti, které byly v pokožce přirozeně obsaženy.

V suchém a chladném ročním období (konec podzimu a zima) se stavy suchosti pokožky zhoršují. Viz článek Ošetření pleti v podzimních a zimních měsících v rubrice Novinky.

Jak v domácím prostředí pečovat o suchou pleť?

1. Odlíčení a čištění pleti
Pleť je vždy nutné ráno a večer očistit Syncare Čistícím gelem a dočistit a tonizovat Tonikem hydratačním.

2. Sérum
Po očištění pleti naneseme Sérum intenzivně hydratační.

3. Krém
Na den i na noc můžeme použít Biominerál výživný krém obsahující pupalkový olej, který dodává pleti výživu a ionty z Mrtvého moře, které dodávají pleti potřebnou hydrataci.

4. Maska
Pro udržení pleti ve výborné kondici je vhodné používat doma 2x týdně pleťovou masku. Pro suchou pleť je velmi vhodná Macadamia Age výživná maska Syncare.