Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Péče o mastnou a smíšenou pleť

Mastná pleť – má mastný vzhled ve všech partiích obličeje s výraznými póry, které můžou být plné ale i prázdné. Pleť může působit zhrubělým dojmem. Mohou být přítomny mastné šupiny nejčastěji v obočí, na hranici čela a vlasů. V těchto místech může být pokožka zarudlá. Pokožka má sklon k poruchám jako je akné,seboroická dermatitida (zánětlivé onemocnění spojené s nadměrným mazotokem), ucpávání póru nečistotami a mazem.

Smíšená pleť – vše, co je popsáno u mastné pleti platí i u smíšené, ale pouze v T-zóně. Mimo tuto zónu mohou být projevy různé, od suché pleti, přes normální, až po mastnější. Je třeba si uvědomit, že u smíšené pleti je mnohdy důležité použití dvou kosmetických přípravků, a to pro mastnou pleť v oblasti T-zóny a pro suchou nebo normální pleť v ostatních částech obličeje.

Pleť sice stárne pomaleji, ale v některých partiích může být nadměrně ochablá.

U mastné pleti k nejdůležitějším úkonům čištění. Správným výsledkem ošetření je pleť zbavená nadměrného povrchového mazu, uvolnění uzavřených komedomů a jejich odstranění, potlačení činnosti mazových žláz. Vhodný je krém, který snižuje tvorbu mazu, např. Syncare Sebunorm krém, nebo přípravky s retinolem, obsahem lipového extraktu nebo remodelační přípravky, které mění mastnou pleť v pleť normální, např. Remodeling krém od firmy Forlife and Madaga. 

Nesprávné je přesušovat pleť přípravky s obsahem alkoholu a  čistící postupy, které vedou ke zvýšení tvorby mazu.
Postup při domácím  ošetřování mastné a smíšené pleti:

1. Odlíčení a čištění pleti
Ráno a večer odlíčíme a vyčistíme pleť  Syncare Čistícím a odličovacím mlékem a dočistíme a tonizujeme Tonikem zmatňujícím nebo tonikem hydratačním. 

2. Sérum
Na vyčištěnou pleť naneseme vhodné sérum podle převládajícího problému (Sérum adstringentní pokud chceme stáhnout póry, Sérum mořské liftingové pro zvýšení hydratace a lifting pleti, Relift Volume Sérum  proti povadlé pleti)

3. Krém
Denní i noční krém s UV filtrem obsahující retinol, který snižuje tvorbu mazu, vitamin E a ionty solí z Mrtvého moře, které silně hydratují pleť pod názvem Biominerál hydratační krém, Remodeling krém nebo v případě více mastné pleti či občasného akné Sebunorm krém.

4. Maska
Každá pleť potřebuje hydrataci a používání domácí masky 2x týdně Vám udrží pleť ve výborné kondici. Pro mastnou a smíšenou pleť se výborně hodí Artistry hydratační maska, která kromě hydratace dodá pleti i pevnost nebo GlycoHyal G8 AHA omlazující pleťová maska  Syncare, která hydratuje, zjemňuje a zlepšuje tonus pleti.