Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Ochrana před sluníčkem

Málokdo si uvědomuje, že největší vliv na stárnutí pokožky nadměrné slunění a je úplně  jedno, jestli se vystavujeme přirozenému slunečnímu záření nebo se vystavujeme  UVA záření v soláriích. Pokud se spálíme, pokožka se nám sice oloupe a uzdraví, ale v hlubších vrstvách kůže způsobuje UVA a UVB záření nenapravitelné škody, které se většinou neobjeví hned, ale až časem. Časté, intenzivní vystavování se slunečnímu záření nebo časté spálení pokožky způsobuje předčasné stárnutí pleti, vrásky, ale také pigmentové skvrny, které se opravdu těžce odstraňují a v neposlední řadě rakovinu kůže.

Co tedy dělat , abychom svou pokožku dostatečně chránili?

Je velice důležité používat ochranné krémy s UV filtrem. Pokud víme, že na sluníčku zdržíme jen krátkodobě, postačí Váš obvyklý denní krém, který by ovšem měl obsahovat alespoň UV filtr 8. Dobrou službu nám prokáže také make-up. Pokud ale víme, že se na slunci zdržíme delší dobu, musíme použít silnější  UV filtr a nezapomínejme na pravidelné přemazávání v průběhu dne. Pokud má naše pleť sklon k pigmentovým skvrnám, je nutné vždy používat ochranný faktor 50! Toto platí i u dětí nebo pokud máme na nezakrytém místě znamínka. V kosmetickém salónu nabízíme opalovací přípravky, které obsahují nedráždivé fyzikální UV filtry, chránící před UVA i UVB  záření s odolností proti vodě.

Co znamená UV faktor?

UV faktor udává, kolikrát více vydrží po aplikaci ochranného krému Vaše pleť na slunci bez opálení oproti stavu bez natření. Např., pokud vydrží pokožka bez spálení v létě maximálně 5 minut a vy se namažete ochranným faktorem 10, bude Vaše pokožka chráněná před sluníčkem 5×10 = 50 minut.

Intenzivní výživa pleti v jarních a letních měsících
Ideální je dodat pleti 2 – 3x za sezónu intenzivní výživu pomocí čistého vitamínu E, což je nejlepší přírodní antioxidant, který chrání buňky právě před účinky UVA záření, zmírňuje proces stárnutí, silně hydratuje a pokud už se spálíme, urychluje hojení. Pro ještě větší účinnost je vhodné kombinace vitamínu E s vitamínem C, který mimo jiné zmírňuje pigmentační skvrny.  Tyto vitamíny se vmasírují do pleti před Váš obvyklý krém. Balení vystačí na 1 měsíc a je k dostání u mne v kosmetickém salónu.

Jedete na dovolenou k moři?

Pak je třeba si uvědomit, že:

– od písku se slunce odráží 25% (opálíme se tedy i pod slunečníkem)

– od vody se slunce odráží 5%

– do 1m vody proniká 77% UVA záření a 50% UVB záření

Sluníčka se nemusíme bát, ale je důležité se před ním chránit.