Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Podzimní péče

Náhlé změny teploty o více jak 10°C v průběhu jednoho dne jsou pro pokožku rizikovější než dlouhodobě vysoké či nízké teploty. Kůže není schopna reagovat na rychlé výrazné změny teploty. Opožděná je především reakce potních a mazových žláz a navíc se v kůži při prudkých změnách teploty tvoří látky, které mohou podpořit některé zánětové reakce v kůži a kůže se tak může stát více podrážděnou a zvýšeně citlivou.

Výrazné střídání teplot přestavuje pro pokožku  extrémní zátěž. Kůže je dlouhodobě podrážděná, což vede například k její postupné dehydrataci a k poklesu produkce kolagenu. Navíc po letním období je každá pokožka mírně narušená zvýšenou mírou slunečního svitu, proto v podzimním období jsou v kosmetickém salónu vhodné pro každou, i mladší pleť rejuvenační kúry a ošetření dodávající hydrataci.

Počasí a životní prostředí ovlivňuje stav pleti z více než 60% a v podzimním období je vhodné zařadit do péče i přípravky, které chrání naši pleť před mrazem, větrem, prachem. Ochranný krém, vhodný pro celou rodinu včetně dětí, napomáhá posílit ochrannou bariéru a nezanechává nepříjemný matný film. Je vhodný i pro lidi, kteří nemohou používat běžné krémy. Ochranný krém můžete zakoupit v Kosmetickém salónu.

 

Péče o pleť na jaře

Na jaře se už  nemusíme chránit před mrazem a chladem a tak na pleť trochu zapomínáme. Pokožka ale není po zimě dostatečně aklimatizována a prudké změny teplot spolu s ostrým jarním sluníčkem nám můžou pleť poškodit. Výsledek se dostaví ztrátou elasticity, turgoru a hydratace pleti.

V jarním období je proto nejdůležitější  hydratace pleti a působení proti jejímu stárnutí spojené s ochranou pokožky proti slunečnímu záření (fotoprotekce).

Pokud má pokožka sklon k pigmentovým skvrnám, je nutné začít používat opalovací ochranné přípravky s vyšším ochranným faktorem už nyní (SPF20-SPF50).

V ostatních případech postačí  běžný  denní krém s UV filtrem (SPF3-SPF8).  Pokud však budeme na sluníčku pobývat déle jak 2 hodiny, musíme vždy použít ochranný  opalovací přípravek s vyšším UV filtrem (SPF8 – SPF20)

Více o slunečním záření a ochraně proti sluníčku a opalovací přípravky naleznete zde.

 

Ochrana před sluníčkem

Málokdo si uvědomuje, že největší vliv na stárnutí pokožky nadměrné slunění a je úplně  jedno, jestli se vystavujeme přirozenému slunečnímu záření nebo se vystavujeme  UVA záření v soláriích. Pokud se spálíme, pokožka se nám sice oloupe a uzdraví, ale v hlubších vrstvách kůže způsobuje UVA a UVB záření nenapravitelné škody, které se většinou neobjeví hned, ale až časem. Časté, intenzivní vystavování se slunečnímu záření nebo časté spálení pokožky způsobuje předčasné stárnutí pleti, vrásky, ale také pigmentové skvrny, které se opravdu těžce odstraňují a v neposlední řadě rakovinu kůže.

Celý příspěvek

Co dělat každodenně pro svou pleť?

Kvalitní péče o pleť se skládá z těchto 4 základních kroků:

  •  čištění – je důležité provádět ho večer (pro odstranění nečistot a make-upu) ale i ráno!! (pro odstranění odumřelých buněk). Malé množství čistícího přípravku nanesete na vlhký obličej a opláchnete vodou. V žádném případě nepoužívejte mýdlo, sprchové gely, ale pouze přípravky určené k čištění obličeje – např.pleťová mléka nebo pleťové oleje apod.
  • tonizace – slouží k dočištění a osvěžení pleti, stahuje póry, zvyšuje jemnost pleti.  Nejlépe je používat tonika bez alkoholu.
  • hydratace, výživa – na pleť aplikujte vhodný krém, určený pro náš typ pleti.
  • ochrana – na pleť naneste vhodný make-up, který chrání pleť před škodlivými vlivy prostředí – slunce, mráz, vítr, znečištěné ovzduší.

Vždy je důležité zvolit přípravky kvalitní, vhodné pro Váš typ pleti, podporující přirozenou regeneraci pleti, make-up nekomedogenní (neucpávající póry).

 

Rozdělení kosmetických přípravků podle typů pleti, podle problému na pleti a postup, jak o pleť pečovat si přečtěte v sekci Poradenství v péči o pleť

Jaké přípravky jsou vhodné právě pro Vaši pleť a jak o ni pečovat se dovíte v kosmetickém salónu nebo mi napište svůj dotaz na polaskova.kamila(zavináč)seznam(tečka)cz

Jak pečovat o pleť s akné

Akné je kožní onemocnění spojené s poruchou odlučování zrohovatělých buněk, které jsou na povrchu vývodu mazové žlázy a které by se měly volně odlučovat.Tato poruchu vede k postupnému ucpání vývodu a maz nemůže volně procházet na povrch kůže. Vzniká drobná zatvrdlina plná mazu, ve které se velmi rychle pomnoží bakterie a vzniká zánět. Akné může mít různou intenzitou projevů. Na vzniku akné se podílí více příčin, např. vlastnosti mazové žlázy, hormonální nevyrovnanost, bakterie…

Nejčastěji se setkáváme s akné u mladistvých od 14. do 19.let, ale s akné se setkávají i lidé kolem 40.roku života. Častěji trpí akné osoby se zvýšenou tvorbou mazu, nicméně se s akné vyskytuje i u velmi suchých pletí.

Péče o pleť s akné a její léčba vyžaduje většinou trpělivost a více času, ale také dodržování určitých zásad. Je důležitá kombinace péče v kosmetickém salónu a domácí péče.
Vyhýbáme se silně odmašťujícím čistícím přípravkům, pevným mýdlům, pleťovým vodám s vysokým obsahem etanolu,které pleť výrazně vysušují a dráždí, alginátovým maskám, které zhoršují průběh akné, rostlinným olejům, které jsou v řadě případů komedogenní a parfémům.

Jak tedy doma pečovat o aknózní pleť:

1. Pravidelné odličování a čištění pletí ráno a večer.

Pleť opláchneme vlažnou vodou a očistíme vhodným čistícím mlékem nebo gelem - Syncare Čistící mléko anti-akné Syncare Čistící gel anti-akné.
Pleť dočistíme a tonizujeme Syncare Tonikem zmatňujícím u mastnějších typů pleti nebo Tonikem hydratačním u sušších typů pleti.

2. Sérum
Na vyčištěnou pleť aplikujeme Syncare Sérum pro aknózní pleť buďto na celý obličej nebo lokálně na ložiska akné.
Nebo přípravek BetaPeel, který rychle redukuje akné a značně snižuje riziko jeho budoucího výskytu. Působí na ucpané póry, pupínky i zánět a tím pomáhá udržovat póry bez nečistot, působí také na akné způsobené bakterií typu Propionibacterium acné, která způsobuje zánět a normalizuje proces keratinu a snižuje tvorbu komedonů.

3. Krém
Syncare Sebunorm krém snižující tvorbu mazu nebo u mladistvých pletí GlycoRetinal+C krém

4. Doplňková péče
AcnéNorm tobolky, které obsahují rostlinné anti-androgeny blokující aktivitu mazových žláz, brání hromadění mazu ve vývodu mazových žláz, snižují úroveň podráždění a zarudnutí pokožky při akné, brání přemnožení bakterií, obsahují silymarin, zinek selen.
Úprava stravovacích návyků – zvýšený příjem nasycených tuků může podpořit akné. Naopak konzumace ovoce a zeleniny a hlavně v nich obsažené vlákniny (40g denně, což je o 30% více než je doporučený příjem) může vést ke zlepšení akné.

 

JE NUTNÉ SE VYHÝBAT MICELÁRNÍM VODÁM.

Jak pečovat o pokožku v zimním období?

Naše pleť potřebuje v různých ročních obdobích různou péči. Na podzim a v zimě je naše pokožka většinou hlavně přesušená a to i u mastnějších typů pleti. Přecházení z vyhřátých místností do chladu a mrazu je pro pleť velmi náročné, dochází k vysušování, pocitu napětí, pleť může být zhrublá nebo se tvořit šupinky. Při častém přechodu z chladného prostředí do tepla pak dochází k zarudnutí, popraskání drobných žilek nebo prasklinkám v pleti.

Jak pleť ochránit?  Na podzim a v zimě nikdy nepoužívejte hydratační gely nebo lehké hydratační krémy!

Používejte mastnější krémy, alespoň na noc nebo se krémujte víckrát denně. Velmi oblíbené a pro zimní období velice vhodné jsou  vitamíny E na pleť s UV faktorem, které můžete zakoupit v kosmetickém salónu .Při cestě na hory také nezapomeňte mastnější krém s UV filtrem.

Při ošetření v  kosmetickém salónu je nejvhodnější doba pro nízkodávkové AHA přípravky, enzymatické peelingy nebo ošetření chemickým peelingem, které není možné provádět v letních měsících. Vyhýbat se nemusíme ani hydratačnímu ošetření, ale pouze vhodnými přípravky bez nadbytku vody.

S výběrem vhodných kosmetických přípravků Vám ráda poradím v kosmetickém salónu nebo prostřednicím e-mailu.

 

Zralá pleť

Po ukončení nástupu menopauzy nastává útlum činnosti mazových žláz, snižuje se schopnost obnovy rohové vrstvy pokožky, dochází k útlumu tvorby kolagenových vláken, snižuje se elasticita kůže.

Postup při domácím ošetření zralé pleti:

1.Odlíčení a čištění pleti
Ráno a večer očistíme pleť Čistícím gelem, dočistíme a tonizujeme Výživným nebo Hydratačním tonikem.

2. Sérum
Po vyčištění pleti nanést pro vypnutí pleti a hydrataci Sérum mořské liftingové v kombinaci s ampulemi proti ochabování pleti s kolagenem

3. Krém
Renovia denní krém a Renovia noční krém

4. Maska
Pro udržování pleti ve výborném stavu se doporučuje 2x týdně používat pleťovou masku. Ideální je střídat omlazující pleťovou masku Aha G8 a Oxygenii O2 krémovou liftingovou a oxygenační masku. 

Menopauzální pleť

Je to období kolem 40.let života ženy, kdy postupné snižování hladiny ženských hormonů estrogenů vedou k ztenčení pokožky, ke změnám elastitity a zvýšené citlivosti. Pleť v tuto dobu potřebuje obnovit pružnost, pravidelně podporovat novotvorbu kolagenu a  působit proti drobným vráskám a změnám pigmentu, působit proti volným kyslikovým radikálům, urychlovat odlučování zrohovatělých buněk a působit proti stárnutí pleti.

 

 

Velmi suchá pleť

Pokud se pleť nespraví ani při správném používám přípravků pro suchou pleť anebo pleť provází příznaky přesušení kůže ve formě šupinek, praskání kůže, začervenání kůže, svědění, je nutné přistoupit ke zvláčnění pokožky speciálními kosmetickými přípravky.

 

Postup při ošetření extrémně suché pleti:

1. Odlíčení a čištění
Čistící krém bio nebo Čistící emulze Lacrima, na tělo Senzitive Hydratační tělový šampon

2. Krém
Sebucel krém nebo/a Ochranný krém, na tělo Sebucel LipoSkin tělové mléko