Kamila Polášková


Jmenuji se Kamila Polášková a kosmetice se věnuji intenzivně přes 20 let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. Kosmetika je obor, který jde neustále a rychle kupředu, ve kterém se objevují stále nové a účinnější přípravky a možnosti kosmetického ošetření. Spolupracuji zásadně s firmami, které nabízí certifikovanou kosmetiku a splňují další kritéria, která mají příznivý vliv na zdraví pokožky a využívají nejmodernější technologie a výzkum.

Potkáme se na facebooku

Péče o suchou pleť

Pro suchou pleť jsou typické malé póry a matný povrch, téměř nemastný a bez lesku.  Je spojena s projevy, jakými jsou napnutí pokožky nebo ztráta elasticity kůže, svědění nebo pálení, začervenání kůže. Typické bývají drobné šupinky, v extrémních případech vznikají prasklinky. U suchých pletí jsou častější ekzémy a dermatitidy, pokud je citlivá, bývají zpravidla i rozšířené cévky a nesnášenlivost k řadě kosmetik.

Při nevhodné nebo nepravidelné péči je zvýšené riziko stárnutí a tvorby vrásek.

Maz a voda jsou dva základní faktory, které ovlivňují hydrataci kůže, tzn.,že pouze rovnováha vody a mazu představuje optimální hydrataci.
Pokud pokožka ztrácí schopnost poutat a udržet vodu, rozvíjí se chronická suchost pokožky. Mnoho lidí se domnívá, že jim postačí gel nebo krém s vysokým obsahem vody, aby se obnovila optimální hydratace a několik okamžiků po použití přípravků se zdá, že pokožka je hydratovaná, ale ve skutečnosti takovýto přípravek pokožku ještě více vysušuje. Je to proto, že voda, kterou prostřednictvím kosmetického přípravku do kůže dodáme, se nemá na čem zachytit, chybí poutací složka – MAZ. Voda se rychle odpaří a strhne s sebou i zbytky vlhkosti, které byly v pokožce přirozeně obsaženy.

V suchém a chladném ročním období (konec podzimu a zima) se stavy suchosti pokožky zhoršují. Viz článek Ošetření pleti v podzimních a zimních měsících v rubrice Novinky.

Jak v domácím prostředí pečovat o suchou pleť?

1. Odlíčení a čištění pleti
Ráno a večer očistěte pleť Cleansrem 5% od Natinuel, který chrání hydrolipidový film a hydrataci kůže. Důkladně očistí pleť od buněčných zbytků a nečistot bez změny povrchového hydrolipidového filmu. Neporušenost této vrsty kůže je zásadním požadavkem pro uchování zdravé pleti a její funkčnosti.

2. Krém
Hydra gen – intenzivní hydratační a regenerační krém pro všechny typy suché pokožky (hrubá s nadměrnou aktinickou kůží a narušenou rovnováhou zvlhčování). Poskytuje pleti intenzivní hydrataci a zabraňuje vysoušení pokožky, urychluje zotavení, snižuje sklon k podráždění kůže a chrání ji před nepříznivými účinky vnějších faktorů, posiluje bariéru kůže.

V případě mladistvé mleti Hydra moist krém – zvlhčující krém pro rychlou hydrataci. Normalizující krém určený pro zachování fyziologických hydratačních schopností pokožky. Chrání a posiluje pokožku. Odstraňuje stahující pocit pokožky. Poskytuje vynikající podklad pod make-up.

nebo

Defend plus – antioxidační, posilující a protizánětlivý krém určený k normalizaci pleti přecitlivělé, stresované a atopické. Posiluje obranné mechanismy v pokožce, chrání proti UV záření a volným radikálům. Snižuje zánětlivé projevy, léčí, zlepšuje regeneraci a nabuzuje opravné procesy v pokožce. Účinně pozastaví proces předčasného stárnutí. Pokožka je pevná, hladká a zdravá.

Tuto každodenní péči lze doplnit intenzivní hydratační maskou – která má strukturu gelu, normalizuje projevy suché pokožky, snižuje ztráty vody – TEWL, zachovává vyvážení lipidů a zabraňuje nežádoucímu působení volných radikálů. Antioxidační a revitalizační účinek. Poskytuje okamžitý a dlouhotrvající efekt. Vaše pleť je hydratovaná a
optimálně hladká.