Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Poradenství v péči o pleť

Každý typ pleti má své charakteristické vlastnosti a vyžaduje specifickou péči. Jak o ni každodenně správně pečovat? Jak správně vybírat make-up? Jak se správně nalíčit?

Vše Vám ráda vysvětlím při návštěvě kosmetického salónu, některé rady naleznete také v kosmetické poradně.

Základní dělení typů pleti:

Suchá pleť typické jsou pro ni malé póry a matný povrch, téměř nemastný a bez lesku. Vrásky se tvoří snadno a rychle hlavně kolem očí a úst. Často se vyskytují šupinky, drsnost pleti, či popraskání pleti. Celý článek o suché pleti a vhodných kosmetických přípravcíh pro suchou pleť naleznete zde.

Normální pleť  je jemná a vypadá zdravě. Jen zřídka pozorujete akné či ucpané póry. Vrásky se vyskytují až v pozdějším věku. Celý článek, jak se správně starat o normální pleť a jaké přípravky používat,  naleznete zde.

Smíšená pleť vypadá zdravě a je jemná, pouze v T-zóně je mastnější než na tvářích. Vrásky se  vyskytují později. Celý článek, jak  se starat o  smíšenou pleť a informace, jaké kosmetické přípravky jsou vhodné pro péči o smíšenou pleť  naleznete zde.

Mastná pleť je důsledkem nadměrné činnosti tukových žláz. Pro tuto pleť jsou typické výrazné póry, buďto jsou póry čisté, tuk pak vytéká na povrch a pleť je lesklá nebo jsou póry ucpané, vznikají černé tečky a akné. Vysoký obsah tuku na povrchu pleti umožňuje vrchním vrstvám pokožky zadržovat vodu a tento tuk chrání pleť před vysýcháním a před vlivy životního prostředí. Vrásky se na této pleti vyskytují v pozdějším věku, avšak jsou pak výraznější. Většinou bývá tato pleť zhrublá.
Celý článek o mastné pleti a vhodné kosmetické přípravky pro mastnou pleť naleznete zde.

 

Při výběru kosmetických přípravků pouze toto dělení nestačí, musíme přihlížet k dalším faktorům a podle nich pak lze pleť dále rozdělit na:
- velmi citlivou pleť, velmi suchou pleť, menopauzální pleť, zralou pleť, aknózní pleť, pleť s hyperpigmentací, rozšířenými cévkami, ekzematická pleť, péče o oční okolí apod.

Co dělat každodenně pro svou pleť?

Kvalitní péče o pleť se skládá z těchto kroků:

  •  čištění – je důležité provádět ho večer (pro odstranění nečistot a make-upu) ale i ráno!! (pro odstranění odumřelých buněk). Malé množství čistícího přípravku nanesete na vlhký obličej a opláchnete vodou. V žádném případě nepoužívejte mýdlo, sprchové gely, ale pouze přípravky určené k čištění obličeje – např.pleťová mléka nebo pleťové oleje apod.
  • tonizace – slouží k dočištění a osvěžení pleti, stahuje póry, zvyšuje jemnost pleti.  Nejlépe je používat tonika bez alkoholu.
  • hydratace, výživa – na pleť aplikujte vhodný krém, určený pro náš typ pleti.
  • ochrana – na pleť naneste vhodný make-up, který chrání pleť před škodlivými vlivy prostředí – slunce, mráz, vítr, znečištěné ovzduší.

Vždy je důležité zvolit přípravky kvalitní, vhodné pro Váš typ pleti, podporující přirozenou regeneraci pleti, make-up nekomedogenní (neucpávající póry).

Jaké přípravky jsou vhodné právě pro Vaši pleť a jak o ni pečovat se dovíte v kosmetickém salónu.

Jak správně vybírat make-up?

Make-up, neboli podkladová báze, by měla být vždy nanášena po použití hydratačního přípravku. Máte-li na pleti nějaké vady, naneste nejdříve korektor. Účelem není mít na pleti vrstvu nějakého přípravku, ale hlavně sjednotit barevný tón pleti. Správný odstín může učinit pokožku hladkou a bez kazu.  Make-up musí být nekomedogenní (neucpává póry).
Velice důležité je vybrat správný odstín make-upu. Vybírejte vždy u přirozeného denního světla. Vždy zkoušejte make-up na obličeji, protože zápěstí nebo ruce nemají nikdy stejný odstín jako tvář. Make-up naneste na hranici obličeje a krku. Vhodný odstín by měl na tváři doslova zmizet a měl by ladit spíše s barevným tónem krku než tváře. Vaše pleť se během ročního období mění, je proto potřeba myslet i na tón make-upu, tzn.v létě odstín tmavší, v zimě světlejší.
Make-up nanášejte od středu obličeje směrem do stran a to buď kosmetickou houbičkou nebo poklepáváním konečků prstů. Efekt je zde vždy přirozenější než při roztírání.
Make-up můžete nebo nemusíte přefixovat tvářenkou a pudrem.

Pro ženy, které nechtějí z jakéhokoliv důvodu používat make-up, jsou v nabídce tónovací krémy s ochranným faktorem, které taktéž chrání pleť před vnějšími vlivy. Dodávají transparentní barvu a velice lehce se nanášejí.

Veškeré make-upy a tónovací krémy si můžete vyzkoušet v kosmetickém salónu a naučit se správnému nanášení.

Líčení

Každé oči jsou jiné a proto nelze jednoznačně správné líčení popsat. Obecně platí, že nejsvětlejší stín nanést od vnitřního koutku směrem k vnějšímu. Střední stín od prostřed víčka směrem k vnějšímu koutku a nejtmavší stín nanést do vnějšího koutku. Nejtmavším stínem můžeme vytvořit úzkým štětečkem linku nad horními řasy, pro zvýraznění i pod spodními řasy, ale jen od vnějšího koutku do poloviny oka.

Hnědými až černými stíny můžete vytvarovat i obočí, vypadá vždy přirozeněji, než dokreslené tužkou.

Správnému líčení se můžete naučit v kosmetickém salónu, kde si můžete vybrat a zakoupit zkompletované stíny přesně pro Vaše oči.