Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Změkčení pleti a hloubkové čištění pleti

Hloubkové čištění pleti patří k nejdůležitějším úkonů hlavně u pleti mastné. U tohoto typu pleti je častá zvýšená citlivost, také se často objevuje akné, seboroická dermatitida (zánětlivé onemocnění spojené s nadměrným mazotokem), uspávání pórů mazem a nečistotami, mastný vzhled ve všech částech obličeje, zhrubělý dojem, mohou se objevovat i šupinky a zarudlá pokožka.

Správným výsledkem je pleť zbavená nadměrného povrchového mazu, uvolnění uzavřených komedonů a jejich exprimace, šetrné potlačení činnosti mazových žláz.

Nesprávným výsledkem je výrazné podráždění pleti, nadměrné přesoušení pleti přípravky s obsahem alkoholu, čistící postupy, které vedou ke zvýšení tvorby mazu. Velmi nevhodné je ošetřovat pleť přípravky s obsahem alkoholu větším jak 4%.

Hloubkové čištění začíná odstraněním povrchových nečistot a následnou aplikací změkčujících a čistících masek, které nasávají na bentonitová zrna povrchový maz a nečistoty, pleť změkčují a stahují rozšířené póry. Podle stavu pleti se provádí mechanické odstranění nečistot nebo se provádí čištění ultrazvukovou špachtlí a následně se zklidní  pleť zklidňujícími maskami, laserem nebo ozonizérem, který silně dezinfikuje a okysličuje pleť. U aknózní pleti je možné ošetřit pleť kyselinkami, např. kyselinou mandlovou, která pleť zjemňuje, odstraňuje a rozpouští nečistoty z pórů, působí proti akné a jsou velmi vhodné na ošetření pleti po akné.

Důležitá je také domácí péče a v kosmetickém salónu Vám poradím, jaké kosmetické přípravky jsou na Vaši pleť nejvhodnější.