Kamila Polášková


Kosmetice se věnuji intenzivně několik let. Pravidelně navštěvuji školení a semináře, průběžně se vzdělávám a zajímám se o novinky v oboru, abych svým klientům mohla poskytnout kvalitní a profesionální kosmetickou péči. U mně se Vám dostane odborné péče o Vaši pleť, pomohu Vám proměnit Vaši vizáž a  zlepšit Vám sebevědomí

Více ...

Vše o líčení

Denní, večerní a svatební líčení


Svatební líčení

svatba patří k nejdůležitějším okamžikům v našem životě a každá nevěsta chce být co nejkrásnější. Správné líčení má podtrhnout Vaši přirozenou krásu, abyste se cítila dobře a sebejistě. Svatebnímu líčení předchází vždy zkouška. U svatebního líčení je důležité dodržování určitých zásad – líčení musí být výraznější, aby bylo vidět i na fotografiích, ale zároveň nesmí působit přehnaným dojmem a musí vydržet po celou dobu svatebního dne. U svatebního líčení je možnost využití nalepovacích trsů řas, které řasy zvýrazní, prodlouží, prozáří pohled a přitom působí přirozeně. Nalepení trsů řas se provádí až v den svatby. Trsy při jemném zacházení vydrží až 7 dní.

Denní líčení

– má být jemné, decentní. Základem je vždy make-up nebo alespoň tónovací krém, který má kromě zakrytí drobných nedostatků pleti také funkci ochrannou. Především v zimním období je používání make-upu velmi důležité, neboť chrání pleť před mrazem, větrem, chladem a zabraňuje podráždění pleti, popraskání žilek a dalším negativním projevům. Denní líčení očí má za úkol jen zvýraznit přirozenou krásu vašich očí. Na rty volíme pouze lesk nebo jemnější odstín rtěnky.

Večerní líčení se od denního liší tím, že je mnohem výraznější. Můžeme si dovolit celou řadu různých barev, jemné perleťě nebo lesku, díky tomu, že při návštěvě večírků, plesů apod., jsme vystaveni umělému osvětlení, které pohlcuje intenzitu barev.
Večerní líčení je náročnější na čas. A to z toho důvodu, že zde provádíme modelování obličeje, které je technicky náročnější záležitost. Dále se provádí korekce vrásek, korekce odchylek pleti apod.

 

Kurz líčení
Jak vybrat správný make-up? Jak se nalíčit? Jaké barvy mi sluší? A jak toho dosáhnout za pár minut? To jsou nejčastější otázky žen různých věkových kategorií.

Navštivte kurz sebelíčení u mne v kosmetickém salónu, přijďte sama nebo vezměte kamarádku a já Vás během hodiny až hodiny a půl naučím:

  • jak vybrat správný odstín make-upu
  • jak zakrýt nedokonalostijak si poradit s obočím
  • jak na oční linky
  • jak docílit krásných řas
  • jak nanášet oční stíny
  • jak vybrat vhodnou barvičku očních stínů
  • jak nalíčit rty, aby Vám vydržely co nejdéle
  • jak nanést tvářenku
  • jak zakončit líčení pudrem

Vše si vyzkoušíte sama na sobě, dovíte se, jak vybírat dekorativní kosmetiku a naučíte se techniky líčení, díky kterým budete vypadat po celý den upravená, krásná a sebevědomá.

 

 

Jak správně vybírat make-up?

Make-up, neboli podkladová báze, by měla být vždy nanášena po použití hydratačního přípravku. Máte-li na pleti nějaké vady, naneste nejdříve korektor. Účelem není mít na pleti vrstvu nějakého přípravku, ale hlavně sjednotit barevný tón pleti. Správný odstín může učinit pokožku hladkou a bez kazu. Make-up musí být nekomedogenní (neucpává póry).
Velice důležité je vybrat správný odstín make-upu. Vybírejte vždy u přirozeného denního světla. Vždy zkoušejte make-up na obličeji, protože zápěstí nebo ruce nemají nikdy stejný odstín jako tvář. Make-up naneste na hranici obličeje a krku. Vhodný odstín by měl na tváři doslova zmizet a měl by ladit spíše s barevným tónem krku než tváře. Vaše pleť se během ročního období mění, je proto potřeba myslet i na tón make-upu, tzn.v létě odstín tmavší, v zimě světlejší.
Make-up nanášejte od středu obličeje směrem do stran a to buď kosmetickou houbičkou, rozetřením nebo poklepáváním konečků prstů nebo speciálním štětcem určeným pro nanášení make-upu.  Efekt je zde vždy přirozenější než při roztírání.
Make-up můžete nebo nemusíte přefixovat tvářenkou a pudrem.

Pro ženy, které nechtějí z jakéhokoliv důvodu používat make-up, jsou v nabídce tónovací krémy s ochranným faktorem, které taktéž chrání pleť před vnějšími vlivy. Dodávají transparentní barvu a velice lehce se nanášejí.

Veškeré make-upy a tónovací krémy si můžete vyzkoušet v kosmetickém salónu a naučit se správnému nanášení.